Zarys ogólny

ICP jest największą w Europie markową siecią akceptacji płatności konsumenckich. Świadcząc usługi w 19 krajach, ICP wdraża i obsługuje sieci płatności, włączając w to usługi doładowania kont telefonicznych (prepaid), przetwarzania transakcji przeprowadzonych przy użyciu kart kredytowych i debetowych, opłacania rachunków za media i usługi powszechne, przekazy pieniężne oraz rozwiązania typu stored value (system zarządzania walorami elektronicznymi), a także przetwarza ponad 540 milionów transakcji rocznie.

Sieć ICP ma szeroki zasięg i obejmuje ponad 240 tysięcy detalicznych punktów usługowych w ponad 170 tysiącach lokalizacji detalicznych w 19 krajach Europy, co daje populację ponad 455 milionów ludzi. ICP oferuje konsumentom pełen wybór punktów usługowych, w tym punkty detaliczne, internet oraz mobilny internet, które umacniają jego pozycję rynkową, osiągniętą dzięki bliskim relacjom z detalistami.

Za pośrednictwem swojej sieci detalistów ICP zajmuje się przede wszystkim akceptacją płatności gotówkowych za usługi swoich partnerów. Główne usługi oferowane klientom partnerów ICP to doładowania kont telefonicznych, regulowanie rachunków za media i usługi powszechne, a także usługi finansowe, w tym również programy dla kart stored value, i przetwarzanie transakcji EFT. Dostarczanie tych usług obejmuje instalację i obsługę terminali i automatów do sprzedaży w miejscach sprzedaży detalicznej oraz instalację interfejsów EPOS w systemach EPOS detalistów, które umożliwiają przyłączenie oraz współdziałanie z siecią ICP.